Pudra Şekeri!

Hangisi gerçekten “Pudra Şekeri”?

Eveeet, sevgili karışık kaset dinleyicileri, pardon okuyucuları, iç sesim radyo programı sunar gibi de şu an. Neyse, gün geçmiyordu ki yeni bir çığır açan gündemlerin içine sürüklenmeyelimdi.

2021 yılının mart ayının soğuk geçen kış günleriydi, kimileri evinde kek yapıp üstüne dökerken, kimileri lüks arabalarında burundan alıyorlardı PUDRA ŞEKERİNİ!

Akıllarda tek soru, yürekler bir;

HANGİSİ GERÇEK PUDRA ŞEKERİ?

Yani bizce soldaki gerçek sağdakinin kullandığı da bu soldaki pudra şekeriymiş de yöntemi tabi biraz farklı geldi, biz böyle kullanıldığını bilmiyorduk, hadi biz sıradan tebaa olarak bilmememiz normal ama koskoca Milor Beyfendi de bilmiyormuş bkz:

Yani şimdi ben diyorum ki bir kurabiye yapalım, iki gruba ayrılalım bir grup üstüne döksün pudra şekerini, bir grupta direct burundan çeksin, sonra oylayalım; hangisi daha keyifli olacak?

Bu deneyde başarıya ulaşırsak karbonat içinde deneyebiliriz, bkz:

Birde şey vardı sanki öğrencisiyle birlikte akide şekeri üretiyorlardı Konya’da olabilirdi mekanı tam hatırlayamadım ama dizi incelememizde bahsetmiştik buradan ulaşabilirsiniz: Your Honor

Yani aslına bakarsanız şu an tamda hani sigaraya çiçek filan koyup alkol buzluyoruz da dizilerde ahlakımız bozulcak diye ama her güne yeni bir ahlaksızlıkla uyanıyoruz (ahlak anlayışınıza göre değişebilir)! bu pudra şekeri olayı da onun gibidir belki şimdi neme lazım kötü yola filan düşeriz, bir sonraki gündemde şey olur yüksek doz pudra şekerinden hayatını kaybetti filan!

Zaten 1984 romanındaki kavramları zıtlaştırmaya algılarımızı bulanıklaştırmaya alıştık, orası çok ayrı ama şimdi biraz da gerçeklerden konuşmamız gerekirse yani bizim gerçeklerimizden bu politik şahsın lüks araç içinde kısa sürede edinilen zenginlikle yapılan şovlardan biri olan pudra şekeri olayı da ki bunu yapıyorsun üstüne birde videoya alıyorsun bundan nasıl bir keyif alabilirler, alkış mı bekliyorlar ya da belki şantaj için kullanmak için çekilmiştir, bilemiyorum, daha çok bu noktaya gelen şahsın ardında mevcut olan şey nedir bununla ilgilenmek isterim ki daha önce bahsettiğim noktaya geleceğim aslında: Liyakatsizlik.

Tam olarak bizim bugün bunu konuşmamızın altında da yatan sebep bu, haketmedikleri yerlere haketmedikleri şekilde gelenlerin bizleri haketmediğimiz görüntülere maruz bırakması!

-Şey gibi oldu unutulanlar unutanları asla unutmazlar-(diksiyon çalışmak ya da ya da platonic aşklarınıza, eski sevgililerininize, sizi terkedenlere filan söylemek isterseniz dursun burda)-

Çünkü şu an öyle bir ‘şey mi Dostum,yine yangınlar yine ben’ olayının içindeyiz ki hayatımız tiktok videolarına döndü, ciddiye alıp üzülemiyor ancak üstüne mizah yapıp bununla örtüyoruz lekelerimizi, ortalık yangın yeriyken yarım litrelik sularla söndürmeye çalışıyoruz alevleri.

Mesela şu an birçok gencin hayali bence büro personeli olmak olabilir, lüks arabalarda pudra şekeri filan çekebiliyorlar baya iyi olmalı kazancı

Büro personeli olduğu belirtilen pudra şekercisi şahsın mesleğine özendik hepimiz çünkü, içindeki lüks hayata, ama size kötü bir haberim var o işler öyle büro personeli olmakla olmaz, yıllardır emeğimizle çalışıp çabalıyoruz üstelik her şey pahalı çok pahalı iken maaşlarımızla böyle şeyler yapamayız ki zaten belli noktalara gelmiş insanların ya da tek derdi evine ekmek götürmek olan insanların pudra şekerini sadece kurabiye de kekte kullanmak isteyeceğinden de eminim.

Ayrıca sizler de haberlerde ortaya atılan iddiaları okumuşsunuzdur, okumadıysanız da okumanızı öneririm ben burada bahsedip temiz sayfamı kirletmek istemem zira. Ama bir noktaya daha değinmek isterim, o da bu olayın politik olması, ilgili şahıs belli bir siyasi tarafa mensup faal olarak ki dolayısıyla şu an bu denli gündemde iken aklımızda ki sorulardan biri de bu da mı benim dişimden tırnağımdan verdiğim verginin bir parçası bu da mı benim emeğim?

Yoksa bize ne ister karbonat çeksin, ister pudra şekeri, herkesin kendi hayatı insanları özendirmekten  yargılanır anca kamunun bekaası için ama işte burada iş öyle değil ya hani artık bizde bıktık ya gerçekten cevap istiyoruz, bilmek istiyoruz neden ve nasıl diye?

Daha da acı tarafı ie bu olayın şu an içinde olduğumuz kutuplaşmanın da etkisiyle karşı taraf diye nitelendirdiğimiz taraftan biri olsaydı bu şahıs çoktan asıp kesmiştik anlamadan dinlemeden ama şu an ki şartlarda komik savunmalarla karşılaşıp cevap arıyoruz, ki kim olursa olsun yanlış yanlıştır. Ayrıca da bilgilendirmek isterim zaten duymuşsunuzdur da pudra şekeri bu savunmada tutmamış, şahıs tekrar gözaltına alınmış. Şimdi tutmadı ama belki başka bir projede tutar:

PUDRA ŞEKERİİİ! Düşündüm de güzel film olurmuş bundan pembe dizi de olabilir, ama zaten şu an tam da perde de oynayan şey değil mi bu hepimizin izlediği,

PUDRA ŞEKERİ-Şu anda tüm Türkiye’de..

Ama siz yine de pudra şekeri ve muadillerinden uzak durun.

Pudra şekerini normalleştireceğimiz günlere hasretle…

Önerilen makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir